Konferencja Edukacyjna - "Oswoić się z pomocą" - MBP

Data rozpoczęcia
21-10-2021 15:00
Data zakończenia
21-10-2021 17:15
Gdzie
Stalowa Wola ul. Popiełuszki 10, II piętro
21 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli przy ul. Popiełuszki 10 odbędzie się lokalna konferencja edukacyjna pn. „Oswoić się z pomocą”. Organizatorami spotkania są gmina Stalowa Wola w partnerstwie z zespołem interdyscyplinarnym oraz powiatem stalowowolskim.

Konferencja składać się będzie z dwóch bloków tematycznych spotkań, mających formę krótkich wykładów, które stanowią jedynie zapoznanie z prezentowaną tematyką oraz zachętę do korzystania z pomocy i uczestniczenia w oferowanych zajęciach czy warsztatach.

Pierwszy blok konferencji skierowany będzie do profesjonalistów realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Drugi blok konferencji adresowany do wszystkich mieszkańców miasta rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do godziny 17.15. W tym bloku odbędą się trzy, 45-minutowe wykłady o tematyce: godz. 15.00 – „Stres – fizjologia stresu, jego konsekwencje osobiste i społeczne”; 15.45 – „Jak oswoić się z rodzicielstwem”; 16.30 – „Trudne emocje” – mapa pomocy”.

Ponadto podczas konferencji od godziny 15.00 w jednej z sal będzie pełnił dyżur radca prawny i udzielał bezpłatnych konsultacji w obszarze problemów rodzinnych. W tym czasie mieszkańcy będą mogli również uzyskać niezbędne informacje oraz porozmawiać o nurtujących problemach z dyżurującymi przedstawicielami służb i instytucji zaangażowanych w pomoc na rzecz rodziny, m.in: pomocy społecznej, ochrony zdrowia, policji, oświaty, organizacji pozarządowych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Źródło www.sztafeta.pl
ID: 2377 | Opublikowane 13.10.2021 00:44 | Zgłoś nadużycie
Lokalizacja
Stalowa Wola
ul. ul. Popiełuszki 10, II piętro
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem