Podkarpacki Rajd Rowerowy 2024

Data rozpoczęcia
16-06-2024 08:00
Data zakończenia
16-06-2024 16:00
Gdzie
Stalowa Wola Stalowa Wola
Smarujcie łańcuchy, pompujcie koła i szykujcie kaski na głowy, bo zbliża się jedna z największych i najlepszych imprez rowerowych w województwie! Mowa oczywiście o Podkarpackim Rajdzie Rowerowym, którego kolejna edycja odbędzie się już 16 czerwca 2024 roku.

Organizowane od lat przez Powiat Stalowowolski rajdy rowerowe mają wielu wiernych fanów. – To bardzo nas cieszy i motywuje do przygotowywania kolejnych edycji tej imprezy. Tak więc i w tym roku zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego, zdrowego spędzenia czasu na dwóch kółkach. Jak zawsze, zabierzemy Was do wyjątkowego i pięknego miejsca, a tym razem będzie to ukryta w lasach Osada Kochany – zapowiada Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Jak zwykle, nasza impreza ma charakter typowo turystyczny, co oznacza że przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym. Jeśli chodzi o trasę, to rajd będzie miał następujący przebieg: Stalowa Wola – Pysznica – Ruda Jastkowska – Lipowiec – Kochany – Goliszowiec – Rzeczyca Długa – Jastkowice – Stalowa Wola. Łączna długość trasy, to ok. 45 km. Start imprezy nastąpi z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 7:30, a start przewidziany jest na godzinę 8:00.

Tradycyjnie już, w trakcie rajdu przewidziany jest dłuższy postój, tym razem zaplanowany w Osadzie Kochany. Tu, rowerzyści będą mieli czas na zwiedzanie pod okiem jej gospodarzy – Zbigniewa i Haliny Koczwarów, a także na odpoczynek. Następnie peleton wróci tą samą trasą do Stalowej Woli, gdzie ok. godz. 14:00 na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale. – Dla nas, jako organizatorów imprezy, sprawą priorytetową jest bezpieczeństwo rajdu. Dlatego zgodnie z regulaminem imprezy, bezwzględnie wszyscy będą musieli mieć na głowach kaski rowerowe. Dodatkowo w przypadku niepełnoletnich rowerzystów, do udziału w rajdzie dopuścimy tylko tych, którzy posiadają karty rowerowe i okażą je podczas zapisów, a w imprezie wezmą udział pod opieką dorosłych osób. Owszem, nasz rajd ma charakter rekreacyjny, ale ze względu na to, że w tym roku większa część trasy wiedzie po wymagających leśnych duktach, udział w imprezie dla osób niewprawionych będzie wiązał się z dużym wysiłkiem. Dlatego prosimy by zapisywały się tylko te osoby, które rzeczywiście czują się na siłach, żeby tę trasę pokonać. Również z racji na szykującą się podróż po leśnych drogach gruntowych, zalecamy jazdę rowerami trekkingowymi oraz górskimi z szerszymi oponami, a odradzamy wybieranie się w trasę na rowerach miejskich – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację rajdu.

Głównym organizatorem „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego” jest Powiat Stalowowolski, a partnerami wydarzenia są: Klub Kolarski „Sokół”, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, a także Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Sponsorami rajdu są natomiast: Elektrociepłownia Stalowa Wola, Thoni Alutec, Wtór-Steel, Ford MH Motors Stalowa Wola, a także Restauracja McDonald’s Stalowa Wola.

Zapisy na rajd będą odbywały się w dniach od 6 do 7 czerwca 2024 r. lub do wyczerpania limitu miejsc w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli – pokój nr 412
6 czerwca w godzinach 7.00-16.30,
7 czerwca w godzinach 7.30-15.30.

Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona do 185 osób. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie. Zapisywać się można tylko i wyłącznie osobiście.

Regulamin do pobrania na: https://stalowowolski.pl/.../29/kochani-jedziemy-na-kochany/
ID: 6548 | Opublikowane 05.06.2024 00:29 | Zgłoś nadużycie
Lokalizacja
Stalowa Wola
ul. Stalowa Wola
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem