Stalowowolskie Dni Książki - "Zaczytany październik" - MBP

Data rozpoczęcia
04-10-2021 10:00
Data zakończenia
31-10-2021 18:00
Gdzie
Stalowa Wola Miejska Biblioteka Publiczna
Przed nami 16. edycja Stalowowolskich Dni Książki, które organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli. MBP przygotowała ciekawe wydarzenia, zajęcia i atrakcje. Jednym z punktów jest Noc Bibliotek, zaplanowana na 9 października.

W ramach tegorocznego wydarzenia biblioteka proponuje swoim czytelnikom wiele czytelniczych atrakcji.

Liczne konkursy w ramach stalowowolskich Dni Książki
„Godziny przy piórze” – XXI edycję powiatowego konkursu poetyckiego „Moja mała ojczyzna” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podsumowanie konkursu planowane jest na 18 października lub w zależności od sytuacji epidemiologicznej wyniki będą ogłoszone na stronie biblioteki, a nagrody do odebrania w MBP.

Odbędzie się również XXVI edycja powiatowego konkursu na ekslibris okolicznościowy dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych „Świat gwiazd, planet i robotów – rok Stanisława Lema”. W tym przypadku podsumowanie konkursu planowane jest na 27 października. Najlepsze prace będzie można obejrzeć na wystawach.

Wystawy i spotkania autorskie
Dostępna będzie również ekspozycja „18 października – Światowy Dzień Poczty”, a z kolei na 19 października (godzina 17) planowane jest spotkanie autorskie online z Pawłem Wakułą, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Ponadto, na najmłodszych czytelników czekają ciekawe propozycje animacyjno-plastyczne online, dotyczące księżniczek, rycerzy, zamków średniowiecznych w ramach projektu „Dawno, dawno temu…odkurzamy biblioteczne półki”, dofinansowanego przez MKDNiS.

Noc bibliotek to główny punkt święta książek w Stalowej Woli
Jak co roku, podczas Stalowowolskich Dni Książki, będziemy świętować Ogólnopolską Noc Bibliotek, która odbędzie się 9 października, w godz. 15 – 18. Chętni będą mogli wziąć udział w grze terenowej i zwidzić wystawę tematyczną w budynku Biblioteki Głównej, przy ul. Popiełuszki 10 zatytułowaną „Czytanie wzmacnia lokalnie – zostań Lasowiakiem”. Natomiast 21 października o godzinie 18 miłośnikom literatury zostaną zaprezentowane dwa poetyckie almanachy stalowowolskich poetów – amatorów.

Nie tylko biblioteka główna ale i file włączają się w organizację Dni Książek
W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się przy ul. Staszica 14, między 11 a 15 października będzie można skorzystać z mini kiermaszu książki, zaś sześciolatki zaproszone zostały przez bibliotekarzy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na podstawie utworów Jana Brzechwy.

Z kolei Filia nr 2 przy ul. Siedlanowskiego 3, zaprasza czytelników m. in. na wystawę „Wio! Koniki! – cykle powieściowe dla młodych czytelników” (od 22 października). A już od 4 października każdy chętny, będzie mógł zaproponować innym użytkownikom tej filii swój bestseler na jesienne wieczory, umieszczając tytuł powieści na „Drzewie bestsellerów”.

Na czytelników czekają nowości wydawnicze
W czasie Stalowowolskich Dni Książki MBP będzie również zachęcać do wypożyczania nowości wydawniczych czy zapoznania się z prezentacjami dotyczącymi autorów książek i rocznic literackich. Nie zabraknie tematów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Źródło www.sztafeta.pl
ID: 2295 | Opublikowane 01.10.2021 12:29 | Zgłoś nadużycie
Lokalizacja
Stalowa Wola
ul. Miejska Biblioteka Publiczna
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem